A+ A++ A+++

POLSKO-UKRAIŃSKA SWATKA – warsztaty dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 11-16 lat do udziału w warsztacie dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.
Do udziału w „Swatce” zapraszamy przedstawicieli szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie.
W 2017 roku planowane są 2 terminy warsztatów:
w dniach 26-29 czerwca 2017 r. pod Warszawą oraz w dniach 24-27 sierpnia 2017 r. pod Lwowem (Ukraina).

Warsztaty dają szkołom możliwość znalezienia partnerów z Ukrainy, z którymi będą mogli zorganizować wymianę młodzieży. Pozwalają również nauczycielom biorącym w nich udział wzmocnić swoje umiejętności pisania projektów edukacyjnych. W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo przedstawiają, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy (centralne i zachodnie obwody: lwowski, iwanofrankowski, tarnopolski, wołyński, rówieński, chmielnicki, czerniowiecki, zakarpacki, winnicki, kirowogradzki, połtawski, czerkaski, żytomierski, kijowski, czernihowski), dowiedzenia się więcej o systemie oświaty na Ukrainie, oraz podjęcia próby napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży.

Uczestnicy warsztatu samodzielnie dojeżdżają do Lwowa, skąd będą mieć zapewniony dojazd do ośrodka szkoleniowego i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach organizatorzy zapraszają tylko jednego nauczyciela z danej szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele powinni wypełnić ankietę i odesłać ją na adres: swatka@fed.org.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 maja 2017 roku.

Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Natalia Kertyczak, kontakt: swatka@fed.org.pl, tel. 721 660 313 (w godz. 10:00-17:00).

Brak komentarzy

Napisz komentarz