W celu udoskonalania naszego serwisu używamy plików cookie. Możesz zablokować ich zapisywanie na Twoim komputerze, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij
Mapa strony

12 maja Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego wojewódzkich zespołów szkół policealnych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku

UE_Fundusze_UMarszałkowki

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego wojewódzkich zespołów szkół policealnych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku” uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego i jest realizowany w ramach Poddziałania 3.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Wartość projektu: 1 804 902,00 zł
Dofinansowanie z UE: 1 624 411,80 zł

Cel projektu: Zwiększenie poziomu zatrudnialności absolwentów wojewódzkich zespołów szkół policealnych poprzez działania prowadzące do wzrostu kwalifikacji zawodowych uczniów i dostosowanie ich do potrzeb pracodawców.

Działania w ramach projektu:
1) wsparcie uczniów- staże, kursy doskonalące, doradztwo edukacyjno-zawodowe
2) wsparcie nauczycieli – szkolenia i kursy doskonalące,
3) wsparcie szkół w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego poprzez powołanie wojewódzkiego konsultanta doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odpowiada za realizację w ramach projektu zadania: Wsparcie szkół w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego. Jego realizacja polega na koordynowaniu sieci powiatowych doradców edukacyjno-zawodowych: inicjowaniu i organizowaniu przedsięwzięć umożliwiających wymianę doświadczeń osobom zainteresowanym doradztwem edukacyjno-zawodowym (dyrektorom, doradcom zawodowym, pedagogom, psychologom, nauczycielom), podejmowaniu działań integrujących środowisko osób zajmujących się w szkołach i innych instytucjach problematyką doradczą, budowaniu współpracy osób odpowiedzialnych za doradztwo edukacyjno-zawodowe w regionie.

Brak komentarzy

Wyślij komentarz